Legendarna woda Donat Mg

Legendarna woda Donat Mg unikalna w skali światowej naturalna woda mineralna o niezwykłych właściwościach zdrowotnych jest już w Polsce. Ze względu na swój niepowtarzalny skład polecana jest głównie osobom cierpiących na zaparcia, zgagę i niedobór magnezu. Jej działanie na organizm jest bardzo szybkie, co przyczyniło się do powstania legend na jej temat w całej Europie.

Historia

Donat Mg jest unikalną w skali światowej naturalną wodą mineralną z Rogaśki w Słowenii o ponad 400 letniej tradycji. Liczne źródła znane już w drugiej połowie XIX wieku potwierdzają, że ludzie odwiedzali tę miejscowość nawet wcześniej. W pobliskiej Kostrivnicy niedaleko źródła Tempel odnaleziono kilka celtyckich monet i rzymskie igły wykonane z brązu. Tysiące lat minęło od czasu, kiedy pierwszy człowiek stanął przed pulsującym źródłem niezwykłej, musującej wody i odważył się ją zaczerpnąć i skosztować. Nigdy nie dowiemy się już, kim był ten wędrowiec, gdyż nawet najdelikatniejsze ślady tego zdarzenia z odległej przeszłości dawno rozwiał wiatr. Legendy o cudownych właściwościach tej niezwykłej wody mineralnej, najpierw przekazywane w tradycji ustnej, a dopiero w późniejszych wiekach pojawiające się w dokumentach pisanych, przetrwały stulecia i niezaprzeczalnie przyczyniły się do rozsławienia wody Donat Mg w całej Europie. Odwiedzający Rogaśkę szybko przekonywali się o prawdziwości zasłyszanych opowieści. Dzięki wyjątkowemu zestawieniu składników mineralnych woda Donat Mg jest skuteczna w zwalczaniu licznych schorzeń, stresu oraz problemów somatycznych. Jej najbardziej wartościową cechą jest wysoka zawartość magnezu ? pierwiastka, który uczestniczy w regulacji ponad 300 procesów zachodzących w naszym organizmie.
butdonat300880

Niedomagania, w których zwalczaniu woda DONAT Mg jest szczególnie efektywna

Zaparcia
Leki zazwyczaj nie są najlepszym rozwiązaniem, gdyż organizm przyzwyczaja się do nich (włącznie z niektórymi herbatkami ziołowymi). Siarczany obecne w wodzie Donat Mg uczestniczą w procesach trawiennych wzmagając perystaltykę jelit.

Zgaga
Donat Mg poprawia krążenie w błonie śluzowej wyściełającej żołądek i neutralizuje kwas, przynosząc ulgę w uporczywej czkawce, zgadze czy bólach pojawiających się po posiłkach. Bardzo dobrze wpływa na samopoczucie osób z nadkwasotą lub nieżytem żołądka.

Cukrzyca
Magnez pobudza wydzielanie insuliny oraz bierze udział w rozkładzie białek, tłuszczy i węglowodanów. Pacjenci z cukrzycą często cierpią na niedobory tego pierwiastka. Długotrwałe przyjmowanie leków na obniżenie ciśnienia krwi zazwyczaj prowadzi do niewystarczającego poziomu potasu i magnezu we krwi, dlatego w tych przypadkach zaleca się picie wody Donat Mg.

Ciąża
Zapotrzebowanie na magnez w okresie ciąży gwałtownie rośnie, a jego niedobór może prowadzić do licznych komplikacji zarówno w okresie płodowym, jak i w dalszym rozwoju dziecka. Magnez reguluje poziom cukru we krwi, wspomaga budowę silnych kości i zębów, usuwa z organizmu substancje szkodliwe, buduje tkanki miękkie, a w połączeniu z wapniem ? kontroluje kurczenie i rozluźnianie się mięśni gładkich.

Kac
Obecność alkoholu w organizmie blokuje wchłanianie magnezu z układu trawiennego i zwiększa wydzielanie moczu, może to prowadzić do poważnych komplikacji tj. pospolity ?kac?. Ze względu na swój skład Donat Mg jest pomocna w przypadku wystąpienia tej dolegliwości.

Jednocześnie prezentację właściwości wody rozpoczęliśmy na stronie www.donat.pl.

hastagi na stronie:

#donat woda mineralna #donat mg właściwości #lidl donat mg #woda donat mg cena #woda donat mg lidl #woda donat mg zaparcia #woda donat na zaparcia

Related posts

Top