Dieta podczas ciąży

Dieta podczas ciąży

Autorem artykułu jest Twardy

Urodziłaś pierwsze dziecko. Ty i Twój partner szalejecie ze szczęścia. Jednak z czasem pojawia się coraz więcej wątpliwości. Nie wiesz np. co możesz jeść podczas karmienia piersią, a czego nie. Co potrzebne jest Twojemu maluszkowi, a co dla niego jest niewskazane?

Każdy mówi co innego i łatwo się w tym wszystkim pogubić.

Co powinnaś jeść podczas karmienia piersią?

Z całą pewnością to, co lubisz, jeśli będziesz miała urozmaiconą dietę będziesz pewna, że i Tobie i maluszkowi nie zabraknie żadnych potrzebnych składników odżywczych, czyli wszelkiego rodzaju witamin i soli mineralnych.

Czerwone mięso powinno pojawiać się na Twoim stole nie więcej niż kilka razy w miesiącu, znacznie częściej natomiast powinnaś jeść ryby, jajka i drób. Wszelkiego rodzaju produkty, które powodują wzdęcia, powinny być całkowicie usunięte z Twojego jadłospisu, czyli na jakiś czas musisz zrezygnować z fasoli, smażonej i surowej cebuli, napojów gazowanych, ciast, które pochodzą z cukierni, słonych i tłustych mięs oraz wędlin.

Nie powinnaś, natomiast przykładać większej uwagi do rad osób, które sugerują Ci niejedzenie brukselki, wiśni, truskawek albo moreli. Możesz je jeść, jednak zachowaj umiar. Jeżeli, natomiast maluszek dostanie wysypki, pojawi się biegunka, zaparcia lub bóle brzuszka powinnaś udać się do lekarza. Widocznie coś w Twojej diecie szkodzi dziecku.

Jeśli jesteś alergiczką bardzo możliwe, że będziesz musiała przez jakiś czas przestać spożywać produkty, które mogą wywołać reakcję alergiczną. Wiele kobiet zadaje sobie pytanie czy latem podczas karmienia piersią muszą przyjmować witaminy. Nie jest to konieczne, tym bardziej, jeśli będąc w ciąży odpowiednio przybrałaś na wadze. Latem witaminy powinnaś przyjmować w postaci naturalnej, czyli jeść świeże owoce oraz warzywa. Nie musisz się zmuszać do picia, Twój organizm sam będzie wiedział ile potrzebuje.

Powinnaś jednak wystrzegać się dużej ilości kawy i herbaty zawierają kofeinę, która bywa przyczyna kolki oraz niepokoju u dziecka.

Twardy.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Related posts

Top