Wybór skutecznego leku na kaszel – na co zwracamy uwagę?

Informacja prasowa

Warszawa, 14 listopada 2018

Sezon jesienny, któremu najczęściej towarzyszą niskie temperatury i deszcz to czas, w którym jesteśmy szczególnie narażeni na przeziębienie. Jednym z najbardziej uciążliwych jego objawów, wielokrotnie spędzającym sen z powiek i utrudniającym normalne funkcjonowanie, jest kaszel. Z badania przeprowadzonego na zlecenie marki Deflegmin wynika, że ponad połowa respondentów (55%), sięga po lek na kaszel od razu po wystąpieniu dolegliwości lub w przypadku jej nasilenia się. Czym najczęściej kierujemy się przy jego doborze?
Przede wszystkim: sprawdzony
Z raportu instytutu badawczego Zymetria, przygotowanego dla marki Deflegmin wynika, że przez większość z nas kaszel nie jest traktowany, jak poważna dolegliwość, wykluczająca z codziennych aktywności. Ponad 60% badanych nie zmienia z jego powodu swoich planów i stara się normalnie funkcjonować. Mimo to, co druga osoba reaguje od razu po wystąpieniu objawów, wdrażając odpowiednie leczenie, aby zapobiec dalszemu rozwojowi infekcji. Przy wyborze leku na kaszel, największe znaczenie mają dla nas pozytywne doświadczenia związane z jego stosowaniem – sięganie po sprawdzony lek deklaruje 59% badanych. Na kolejnych miejscach znalazły się takie czynniki jak rekomendacje farmaceutów (37%), zaufanie do marki (35%) i korzystna cena (34%), a także skład leku (31%), rekomendacje znajomych (30%) i rekomendacje lekarzy (29). Najmniej istotna w opinii konsumentów okazała się uznana marka leku – tę odpowiedź wskazało zaledwie 15% ankietowanych.
Wygoda ma znaczenie
Duże tempo życia i mnogość codziennych obowiązków sprawiają, że szukamy szybkich i skutecznych rozwiązań. Dotyczy to również walki z infekcjami. Konieczność pamiętania o kolejnych dawkach leku jest uciążliwa aż dla 60% ankietowanych. Warto zatem wybierać takie rozwiązania, które wymagają od nas jak najmniej zaangażowania. Jednym z nich są kapsułki na kaszel o przedłużonym uwalnianiu Deflegmin, dzięki którym nie musimy pamiętać o kolejnych dawkach – wystarczy jedna kapsułka raz dziennie, aby lek działał przez całą dobę. Jego substancja czynna, ambroksol, poza przedłużonym uwalnianiem, charakteryzuje się również potrójnym mechanizmem działania – zwiększa wydzielanie śluzu i zmniejsza jego lepkość, dzięki czemu ułatwia odkrztuszanie, przyczyniając się do szybkiego pokonania kaszlu. Deflegmin w kapsułkach jest dowodem na to, że skuteczność działania i wygoda stosowania mogą iść ze sobą w parze.

hastagi na stronie:

#deflegmin read

Top